YALOVA 17 °C
En Düşük 12 °C
En Yüksek 21 °C
Karakter Boyutu :
Yalova'da eş zamanlı iki soygun

Yalova'da eş zamanlı iki soygun

23 Ekim 2012 17:26 SalıYalova'da piyasa değeri yaklaşık 800 bin TL olan 8 kilogram altın çalındı...

Yalova'da, aynı anda 2 kuyumcu dükkânına giren hırsızlar, piyasa değeri yaklaşık 800 bin TL olan 8 kilogram altın çaldı. Soygun anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Yalova'nın en işlek ana caddesi üzerinde bulunan ve Yalova Emniyet Müdürlüğü'ne 500 metre uzaklıktaki iki kuyumcu dükkânı, maskeli hırsızlar tarafından soyuldu. İkiye ayrılan hırsızlar, İstanbul Caddesi üzerinde yer alan ve aralarında 50 metre mesafe bulunan 2 kuyumcu dükkânına, sabaha karşı 05.00 sıralarında eş zamanlı olarak girdi. Hırsızlar kuyumcu dükkânlarının kepenk ve kapılarını levyelerle açtı. Edessa Kuyumculuk'tan 55 saniye içinde 100 bin TL değerinde 1 kilogram altın çalan hırsızlar, Furkan Mücevherat'ta ise yaklaşık 5 dakika kalarak 700 bin TL değerindeki 7 kilo altını çaldı. Hırsızlar daha sonra lüks ciplere binerek olay yerinden uzaklaştı. Soygun anı ise kuyumcuların güvenlik kameralarına yansıdı.

Furkan Mücevherat'ın sahibi Çağlayan Öztürk, "Sabah 5 civarında olay meydana geliyor. Kepenkleri kesip, kapıyı kırarak içeri girmişler. 5 dakika bile geçmeden içeriden çıkıp araca binip kaçıyorlar. Kaşıkla kazandık kepçeyle verdik." dedi.

Edessa kuyumcusunun sahibi Ahmet Doğanlar ise hırsızların çok profesyonelce davrandıklarını dile getirerek, "İki kişi levyelerle kepenkleri zorlamışlar. Daha sonra iç kapıya geçmişler. Onu da levye ile zorladıktan sonra kapıyı açmışlar. Kar maskeli 2 kişi içeriye giriyor. Ellerinde çarşaflar da var. O sırada alarm devreye giriyor ve panikliyorlar. Hemen kaçıyorlar. Olayın tamamı 50–55 saniyede gerçekleşiyor. Fazla kalamamalarının nedeni iç alarmın çalması. Yaklaşık bir kilo altını çaldılar. En kolay şekilde seri şekilde tezgahtakileri aldılar. Bunu yapanlar çok profesyoneller. Araçları için lüks otomobillerden bahsediliyor. Hızlı şekilde kaçmak için her şeyi düşünmüşler." diye konuştu.

Öte yandan Yalova Emniyet Müdürlüğü, soyguncuları yakalamak için özel ekip kurdu.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (1580) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Yalova - kuyumcu - soygun

YALOVA - HABERLERİ